Testy - ochrona komputera w sieci.

UWAGA (1): Niżej wymienione serwisy wymagają znajomości języka angielskiego.
 
UWAGA (2): Po przeprowadzeniu większości testów mamy do dyspozycji raport oraz poradnik ze wskazówkami jak usunąć daną dziurę w zabezpieczeniach.
 
Przycisk typ 1 "Symantec Security Check"
  "Symantec Security Check" to test, a właściwie zestaw testów, sprawdzających zabezpieczenie komputera przed najczęściej występującymi zagrożeniami związanymi z praca w sieci. To jest darmowe narzędzie, które pozwoli skontrolować poziom bezpieczeństwa.
Przycisk typ 1 "ShieldsUP"
  Zawarte na tej stronie testy pozwalają między innymi ocenić tzw. widoczność komputera w sieci, czyli skuteczność działania programu typu firewall oraz na przeskanowanie i ocenę dostępności portów, przez które komputer nawiązuje komunikację z Internetem.
[Warto odwiedzić także stronę domowa testu "SpinRite. ShieldsUP".]
 

Programy antywirusowe online
 
Przycisk typ 1 "PandaActiveScan" - Wykrywanie wirusów online GRATIS.
Przycisk typ 1 "mks_vir Skaner On-Line".
Przycisk typ 1 ArkaBit - Skaner Online.
Przycisk typ 1 Serwis ANTYWIRUS.net.pl.
 

Sprawdź siłę szyfrowania swojej przeglądarki
 
  Jeżeli korzystamy z banku internetowego, płacimy kartą kredytową lu dokonujemy mikropłatności, to operacje te powinny odbywać się w "bezpiecznym" trybie transmisji danych. Bezpieczeństwo przekazu danych gwarantuje 128-bitowa siła szyfrowania. Jeśli korzystamy z MS Internet Explorer, to ten parametr sprawdzamy w menu "Pomoc" w opcji "Internet Explorer - informacje" w pozycji "Siła szyfrowania". Wszystkie kolejne wersje IE od wersji 5.5 mają standardowo ustawioną siłę szyfrowania na 128 bitów.
Można skorzystać z niżej wymienionej witryny "FORTIFY", aby przekonać się, czy nasz system rzeczywiście pracuje ze 128-bitową siłą szyfrowania.
W trakcie realizowania transakcji na witrynie sklepu internetowego czy przy logowaniu się do internetowego banku powinniśmy sprawdzić, czy operacja realizowana jest w bezpiecznym trybie. Świadczy o tym:
1. symbol zamkniętej kłódki na pasku stanu przeglądarki (dolna część okna). (Dwukliknięcie na symbolu kłódki wyświetli informacje o certyfikacie bezpieczeństwa danej witryny.)
2. przedrosteku adresu internetowego https:// zamiast http://.

Przycisk typ 1 "FORTIFY" (Wybierz SSL Check)

 


jartul@poczta.onet.pl  Uwagi, spostrz jartul@poczta.onet.pl eżenia, sugestie  jartul@poczta.onet.pl